Херсонський кавун

Херсонські кавуни вирощуються на піщаних ґрунтах таврійського регіону,  вони славляться своєю  якістю, і надзвичайно солодким смаком.

Познайомили Херсонщину з кавунами кримські татари, каже історик Андрій Лопушинський. У середині ХІХ століття плоди вирощували на території Олешок, а звідти Дніпром їх могли сплавляти до Одеси.

У 1969 році у Голій Пристані заснували дослідну станцію баштанництва, тут виводили  нові гібриди та сорти кавунів. На початку двохтисячних у місті започаткували кавуновий фестиваль, пізніше встановили скульптуру кавуна.

Сам херсонський кавун характеризується щільною м’якиною та високим рівнем вмісту цукру, переважно завдяки комбінованому ефекту сортів, виведених на місці, погодних умов, природи ґрунтів, а також із відсутністю або вкрай обмеженим використанням зрошення.

Окрім надзвичайно солодкого смаку херсонський кавун має щільну та хрустку текстуру. Сорти, отримані за останні 50 років селекційної роботи, що виконуються Інститутом південного садівництва та баштанництва, становлять головний вплив людини на якість Херсонських кавунів. Характеристики місцевих сортів, зокрема, високий вмісту цукру і товста шкірка робить їх термостійкими

Репутація херсонського кавуна  як якісного продукту також знайшла свої відображення і у культурі.

Так, ХЕРСОНСЬКИЙ КАВУН згадується у вірші «Арбузик» відомої сучасної поетеси Юнни Петрівни Моріц, вперше виданому у збірці «Большой секрет для маленькой компании» у 1987 р.:

Всех арбузов он красней,

Потому что из Херсона!

Всех арбузов он вкусней,

Потому что из Херсона!

Он особенно звенит,

Потому что из Херсона!

Он ужасно знаменит,

Потому что из Херсона!

Контакти:

Адреса: 73000, Херсонська обл., місто Херсон, Суворовський район, ВУЛИЦЯ ТЕАТРАЛЬНА, будинок 32

E-mail: payur2@gmail.com

Телефон: +380504143785 +380552325454

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://ukrainiangis.com.ua/wp-content/uploads/2020/09/ukrainebanner-1.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;} AllEscort