Вина “Ялпуг”

Територія, де вирощують виноград для захищеного зазначення походження Ялпуг, розташована дуже близько до природного озера Ялпуг, що суттєво впливає на якість та характеристики вин цього найменування (місцевості походження). Низькі параметри території над рівнем моря забезпечують потрібну кількість тепла для вирощування високоякісного винограду та посилюють якість і характеристики вин із сортів української вітчизняної селекції – Сухолиманський білий та Одеський чорний. Велика водна поверхня озера Ялпуг впливає на мікроклімат навколо озера, завдяки чому якість виноградних вин ЗЗП «Ялпуг» (PDO Ialpug) є винятковою.

Сприятливі кліматичні умови (температурний режим, помірна кількість опадів, непаркі «свіжі» ночі тощо) та антропогенні чинники (сорт винограду української селекції Сухолиманський білий та Одеський чорний, низька врожайність винограду на цій території) забезпечують виробництво білих  та червоних переважно сухих вин, з помірно низьким/помірним вмістом етилового спирту та помірними/помірно повищеними титрованими кислотами. Вина Сухолиманський білий – легкі, від жовто-солом’яного до світло-солом’яного кольору із зеленим відтінком; аромат властивий сорту – плодовий, з нотами білих фруктів, цитрусовими та квітковими тонами; легкотіле, смак урівноважений, освіжувальний, з приємною кислотністю в післясмаку. Вино Одеський чорний є прозорим, від рубінового до глибокого інтенсивного гранатового кольору; аромат, властивий сорту винограду Одеський чорний, – з легкими тонами витримки, розвинутий, чорні та лісові ягоди, смак насичений, терпкий, але м’який, врівноважений, з гарною кислотністю, з в’яленими тонами фруктів, приємним плодовим післясмаком.

Для захисту та контролю виробництва вин із зазначенням походженням товару Ялпуг було створено Асоціацію виноградарів та виноробів “Придунайська Бессарабія”, до складу якої увійшли ПП “Бостардо”,ТОВ “Велес” та ТОВ “Винхол Оксамитне”. Через зміни у законодавстві та необхідність ухвалення нової процедури погодження специфікацій, реєстрацію зазначення походження Ялпуг поки не завершено.

Контакти:

Адреса: 68742 Одеська обл., Болградський район, село Криничне ВУЛИЦЯ БОЛГРАДСЬКА буд. 4

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://ukrainiangis.com.ua/wp-content/uploads/2020/09/ukrainebanner-1.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;} AllEscort